Czynniki wpływające na wybór studiów [raport]

28 maja 2019, Kamil Kalinowski

Studniówka, wystawianie ostatnich ocen, pisanie matur. Proces ukończenia szkoły średniej przez maturzystów jest już praktycznie zakończony. Czym kierują się przyszli studenci w wyborze najodpowiedniejszych studiów? Gdzie szukają informacji? Kto jest w stanie ich przekonać – rodzice, znajomi, a może internetowe opinie? Czy zwracają uwagę na materiały marketingowe uczelni? Sprawdzisz to w naszym najnowszym raporcie.

Burzliwy rok szkolny 2018/2019 powoli zbliża się do końca. Strajk nauczycieli, o którym pisaliśmy na naszym Facebooku nie utrudnił jednak maturzystom podejścia do tzw. egzaminu dojrzałości. Uznaliśmy, ze to doskonały moment, aby zbadać cały 2018 rok pod względem wyboru studiów. Tak powstał raport „Czynniki wpływające na wybór studiów”.

Okres pisania matur to niezwykle ważny czas dla uczniów chcących kontynuować naukę wybierając odpowiednie studia i kierunki. Wielu uczniów podejmuje bądź podjęło już decyzję o swoich dalszych szczeblach edukacji i złożyło dokumenty na konkretne uczelnie. Chcieliśmy się dowiedzieć co wpływa na ten wybór.

Zadaliśmy sobie następujące pytania:

•  Kto pisze na temat kryteriów wpływających na wybór danych studiów?

•  Które medium jest najczęściej wykorzystywane?

•  Kiedy powstaje najwięcej komentarzy na ten temat?

•  Jakimi konkretnymi kryteriami kierują się poszukujący?

•  O których uczelniach pisało się najwięcej?

Odpowiedzi są interesujące i wartościowe z perspektywy marketera, biur karier, doradców zawodowych oraz agencji PR i HR.


Pobierz pełną wersję raportu!



Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*



24 maja 2024, Robert Sadowski

TVN24, Rzeczpospolita i Onet na czele najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce w kwietniu

Kwietniowe zestawienie najbardziej opiniotwórczych mediów ponownie otwiera TVN24. W ubiegłym miesiącu stacja była cytowana blisko 4,5 tys. razy. Drugie miejsce obejmuje Rzeczpospolita z liczbą niemal 3,7 tys. wzmianek, a trzecia pozycja należy do Onetu, na który media powoływały się przeszło 3,5 tys. razy.

16 maja 2024, Robert Sadowski

Legia, Jagiellonia i Śląsk na czele najbardziej medialnych klubów PKO BP Ekstraklasy

W kwietniu 2024 roku Legia Warszawa była najbardziej medialnym klubem PKO BP Ekstraklasy, ale również pozostałe drużyny odnotowały wzrosty publikacji względem poprzedniego miesiąca. Na drugą pozycję awansowała Jagiellonia Białystok, a podium zestawienia zamyka Śląsk Wrocław – wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów. W Fortuna I Lidze przoduje z dużą przewagą Wisła Kraków, a wśród polskich...

10 maja 2024, Robert Sadowski

Najbardziej opiniotwórcze media dekady – raport IMM

Najbardziej opiniotwórczym medium dekady w Polsce został Onet. W latach 2014-2023 redakcja była cytowana 236,6 tys. razy. Drugie miejsce należy do stacji RMF FM z liczbą 209,1 tys. wzmianek. Na trzeciej pozycji uplasowała się Rzeczpospolita, na którą inne redakcje powoływały się 199,5 tys. razy.

25 kwietnia 2024, Robert Sadowski

TVN24 liderem wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce.

Marcowy ranking Najbardziej opiniotwórcze media otwiera TVN24, który zostaje liderem zestawienia już po raz szósty. W minionym miesiącu stacja była cytowana ponad 4,2 tys. razy. Drugą pozycję obejmuje Gazeta Wyborcza z wynikiem przeszło 3,7 tys. wzmianek. Trzecie miejsce podium należy do Wirtualnej Polski, na którą media powoływały się blisko 3,4 tys. razy.

23 kwietnia 2024, Robert Sadowski

Raport „O tym się mówi”: Publikacje Onetu na czele w marcu

„Taśmy Obajtka. Prezes Orlenu o wicepremierze Jacku Sasinie: trzeba zrobić tak, żeby go za*****” to artykuł Jacka Harłukowicza z Onetu, który w marcu br. miał największy zasięg w mediach. Comiesięczny raport „O tym się mówi” jest przygotowywany przez Instytut Monitorowania Mediów (IMM) i Radio ZET. Powstaje w ramach projektu Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego.